Superfood

Co je superfood?

Superfood jsou potraviny s extrémně vysokou nutriční hodnotou a jsou perfektní doplněk na vyvážení naší stravy. Nejjednodušší je můžeme definovat jako jídlo s vysokým obsahem zdraví prospěšných látek jako například antioxidanty, minerály, vitamíny, esenciální masné kyseliny a bílkoviny. Většina těchto živin pracují jako antioxidanty v našem těle, což znamená, že vážou škodlivé volné radikály a odstraňují je z našeho těla. Superfood mohou preventivně léčit mnoho nemocí nebo alergií, zvýšit tělesnou energii, zlepšit trávení, zpomalit proces stárnutí, zvýšit sexuální potenci nebo prostě zlešiť celkové fungování našeho těla.

cojesuperfood_CZ

Rozdělení superfood

Zelené superfood je jídlo s nejvyšší koncentrací lehce stravitelných živin, pomáhají spalovat tuky, obsahují velké množství vitamínů, minerálů a přispívají k preventivní péče o naše zdraví. Obsahují širokou škálu zdraví prospěšných látek, včetně bílkovin, které prospívají regeneraci svalů, zlepšují zažívací systém a chrání nás proti různým nemocem. Zelené superfood potraviny jsou mimořádně bohaté na chlorofyl, což je důvod jejich zbarvení. Studie ukazují, že molekulární struktura chlorofilu je velmi podobná struktuře lidské krve, takže její spotřeba zvyšuje tvorbu hemoglobinu v krvi. Čím větší je množství hemoglobinu v krvi (množství kyslíku v krvi), tím je to lepší pro naše buňky. Do této kategorie patří např. Pšeničná tráva, ječmen, Spirulina, vojtěška, chlorela a veškerá zelená zelenina.

Tato kategorie superfood potravin obsahuje velké množství antioxidantů, které neutralizují volné radikály v těle a tím odstraňují několik typů toxinů z našeho těla a posilují imunitní systém. Tyto superfood potraviny se doporučuje zařadit do Vašeho každodenního jídelníčku. Patri sem například Goji bobule, kakaové boby, rohovník, mučenky, maca, acai a další.

orechy_CZ
Řasy_CZ

Řasy jsou jednou z nejvýživnějších potravin na světě, protože mají přístup ke všem minerálem, které moře nabízí. Mohou obsahovat až 10x více vápníku než mléko a 8x více vápníku než hovězí maso. Chemické složení řas je velmi podobné lidské krve. Řasy alkalizují náš krevní systém. Chrání naši krev od toxinů, včetně těžkých kovů, znečišťujících látek a podobně. Obsahují antioxidanty, které jsou bohaté na chlorofyl. Mořské řasy obsahují antioxidant lignan který se používá k prevenci proti rakovině. Jsou velká pomoc při hubnutí a spalování tuků. Jejich přirozeně vysoká koncentrace jódu pomáhá regulovat štítnou žlázu která je zodpovědná za zdravý metabolismus. Patří sem například řasy, wakame, irský mech a další.

Bylinky jako výživa nabízejí celou řadu živin, které tělo neobdrželo ať už z důvodu špatné stravy nebo enviromentálních podmínek půdy a ovzduší. Po celá staletí byly bylinky využívány jako přírodní léčba různých onemocnění. Jejich účinek je komplexní a zaměřují se na celkové fungování lidského těla. Mezi superfood bylinky patří například Ženšen, Brahmi, Dong Quai, Gymnostemma, Neem a další.